پاك كردن كفش چرمي با كفش چرم جير

پاك كردن كفش چرمي با كفش چرم جير (نوبوك) تفاوت دارااست و هر يك مواد و شيوه‌هاي منزه سازي جداگانه‌اي دارا‌هستند . اين‌جور كفش‌ها را هر 3 ماه يك‌بار منزه فرمائيد و حداقل سالي يك‌بار به آنان واكس اختصاصي بزنيد . در‌صورتي‌كه كفش‌ها را براي بازه طولاني كنار مي‌گذاريد، داخل‌شان را با ورقه باطله پُر نمائيد تا صورت خويش را حفظ نمايند . مقاله پايين در زمينه نحوه‌ي تميز كردن كفش‌ چرمي و كفش‌هاي نوبوك مي باشد . 

در صورتي كه كفش چرمي خويش را مي خواهيد در بازه زمان طولاني تري به كار گيري فرماييد و بيشترين منفعت برداري را از هزينه اي كه صرف نموديد داشته باشيد، مسلما نكات پايين را رعايت كنيد . 

تميز 
كردن كفش‌ چرمي 1-چرم تان پرداخت شده مي باشد يا اين كه پرداخت نشده؟ از روي برچسبي كه داخل كفش و يا اين كه داخل جعبه‌ي كفش جاي دارد دسته چرم را تشخيص دهيد . 

هر يك از اين دو دسته چرم مستمند تميزكننده‌هاي متفاوتي هستند . عمده كفش‌هاي چرمي از گونه پرداخت گرديده هستند . 
2-با به كار گيري از يك بُرس نرم، كثيفي و لك كم آب شده‌ي روي كفش را بگيريد . برس را بر روي مرحله كفش بكشيد تا رويه‌ي چرم قابل انعطاف شود . 

3- 
با يك پارچه‌ي كم آب و تميز تمام مرحله كفش را دستمال بكشيد 
4- پارچه را پاره اي نم‌دار فرماييد . سطح كفش را با پارچه نم‌دار دستمال بكشيد . اين‌كار را فقط بر روي چرم پرداخت شده انجام دهيد . 

چرم پرداخت نشده را با صابون زين اسب بشوييد . اين صابون را مي توانيد از فروشگاه‌هاي لوازم سواركاري تهيه نمائيد . با استفاده از يك پارچه نم‌دار، كمي از صابون زين را به روي چرم بماليد . در حين اينكه به آرامي روي كفش را دستمال مي‌كشيد، آن را به كف صابون آغشته فرماييد . آنگاه كف صابون را پاك فرمائيد . كفش را در جايي بگذاريد تا كاملاً خشك شود . 
5- 
با قراردادن كفش در فضاي باز، بگذاريد چرم كاملاً خشك شود 
كفش‌ها را نزديك شوفاژ يا بخاري و يا ذيل نور بدون واسطه آفتاب خشك نكنيد . هر يك از اين كارها سبب ساز ترك تناول كردن چرم و از بين رفتن رنگ آن مي‌شود . 
6- 
چرب‌سازي چرم 
در حالتي كه ميخواهيد چرم پرداخت شده را منزه كنيد، واكس پوليشِ هم‌رنگ با كفش خويش را به كفش‌تان بماليد . واكس پوليش را ميتوانيد در اكثر مغازه‌هاي كفش فروشي پيدا فرمائيد . با استعمال از يك پارچه‌ي نرم واكس را به كفش‌تان بماليد . چندين دقيقه كفش را كناري بگذاريد تا واكس به خورد چرم برود . آن‌گاه براي جلا دادن چرم، با به كار گيري از يك پارچه يا اين كه يك بُرس نرم، روي آن‌را بكشيد . براي خوبتر برق انداختن، يك قطره آب روي پارچه نرم بچكانيد . 
در حالتي كه مي خواهيد چرم پرداخت نشده را منزه كنيد، كمي روغن طبيعي به روي آن بماليد . اين‌كار جلوي چروكيدگي و ترك تناول كردن چرم را ميگيرد . با استفاده از يك پارچه پاك روغن ارگانيك را به روي چرم بماليد . 
7-كفش‌ چرمي را بيرون از جعبه حفظ نماييد . هر از چندگاهي يك روز به آن استراحت دهيد تا هوايي عوض نمايند . پيروي از اين فرآيند باعث ميگردد كفش شما عمر بيشتري كند . 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي پور | ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۱:۴۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

مناسب‌ترين كيف براي يك پياده روي

مناسب‌ترين كيف براي يك پياده روي مالامال انرژي در: شهريور 
۱۶, ۱۳۹۷در: مد و استايل چاپ پست الكرونيكي كيف دوشي، مناسب‌ترين كيف براي يك پياده روي مالامال انرژي تصور فرماييد كه براي وصال به محل كار، ملاقات با يك دوست، و يا اين كه براي خريد از منزل بيرون شده‌ايد و مي خواهيد مسير خويش را پياده طي نماييد . يا اين كه انديشه فرماييد قرار مي باشد در يك روز زيباي بهاري، پائيزي پياده روي فرماييد و روح و جان خود را تازه‎تر نماييد . 

يك 
كيف دوشي مطلوب مي تواند همراه خوب پياده روي شما باشد واضح است كه براي انجام اين كار در ابتدا بايستي كفشي مناسب به پا فرمائيد و كيفي كاربردي به همپا داشته باشيد . چرا؟ زيرا نخستين اين كه لازمه‎ي يك پياده‎روي خوب و آرامش‎بخش اين مي باشد كه پاهاي شما بضاعت و توان ادامه‎ي راه و روش را داشته باشند، و در مرحله‎ي بعد، واجب است به راحتي اسباب و اثاث مسئله نياز خود را به همپا داشته باشيد بدون اين كه مزاحم خط مش رفتن خريد كردن شما باشند . 
از 
ميان دسته هاي كيفها مثل كيف پول، كيف اداري و كيف دستي، سزاوار ترين تعيين براي اين منظور، كيف دوشي ‌ست! كيف 
دوشي، مناسب‌ترين كيف براي يك پياده روي پر انرژي خوب تر مي‌باشد در هنگام پياده‎روي كيفي را گزينش فرماييد كه از نظر وزن سبك و از نظر ابعاد، داراي اندازه‎ي متوسطي باشد . هنگامي كه اسباب هم پا شما سنگين يا مختلف باشد، مزاحم شماست و به همين دليل، پياده روي دلچسبي نخواهيد داشت . راه حل اين مي‌باشد كه كيف شما بندي با بلندي مطلوب داشته باشد و تا جاي ممكن سبك باشد . 

كيف‎هاي دوشي (Cross Body) مطلوب ترين نوع كيف براي پياده روي‌ست . اين نوع كيف‎ها، علاوه بر زيبايي با هر لباسي قابل به كارگيري بوده و ظواهر برازنده‎اي دارا هستند . به علاوه، از لحاظ مد و استايل كاملا به روز مي‌باشند . 

امروزه، كيف‎هاي اختصاصي پياده‎روي را مي‎توان در رنگها و سبك هاي متفاوت انتخاب كرد . كافي ست كيف كاربردي خود را از لحاظ بعدها و مقدار و قابليت و امكان ها بشناسيد و از در ميان انبوه طرح و نقش و با آگاهي از نوع چرمي كه در آن به عمل رفته مي‌باشد كيف خود را انتخاب فرماييد . كيف دوشي در عين زيبايي داراي بندي نسبتاً بلند ميباشد كه حمل آن را ساده‎تر مي‎كند . كافي ميباشد آن را به صورت مايل بر روي شانه بياويزيد . به اين ترتيب، مي‎توانيد به راحتي سرگرم قدم زدن گرديد و اطمينان داشته باشيد كه كيف شما دائماً از روي شانه‎هايتان نخواهد به‌زمين‌خورد و ذهن شما را درگير نخواهد كرد . 

اكثر 
بخوانيد: 
كيف دوشي 
، كاربردي ترين دسته كيف چرم كيف 
چرم 
دوشي و باري كه از دوش ما برمي‌دارد! به 
چه صورت با 
تعيين كيف دوشي مطلوب از جراحت به ستون فقرات پرهيز كنيم؟

ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي پور | ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۵:۳۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

تفاوت چرم طبيعي و مصنوعي


در 
فصل گرما پوشيدن كفشهاي ساخته گرديده از فوم (چرم مصنوعي) بدليل 
قابليت وجود مواد مضر براي پوست پا مضر است و سبب معضلات پوستي مي شود . 

ولي 
سوال اساسي اين ميباشد كه چرا حقيقتا بايستي از چرم (چرم طبيعي) استعمال كرد؟ اولا چرم بخشي از الياف تماما طبيعي مي باشد . 

همين طور كه شما با پوست خويش تعرق مي نمائيد حيوان‌ها هم تعرق مي نمايند پس مي توانايي فيض گرفت چرم تهويه مضاعف خير و خوبي دارد به خصوص در كفش و همين طور باعث جذب تعرق مي شود . چرم را در ضخامت هاي مختلفي و براي كاربردهاي مختلف مي توانيد استعمال نمائيد .شما مي توانيد يك كيف پول فراوان نرم بزي داشته باشيد يا يك كيف پول گاوي سفت و سفت . 

هر چند كه چرم گاوي را مي توانايي نظير بزي نازك و قابل انعطاف كرد در ضمن چرم قسمتي از كالاهاي لوكس وبا بها به كار گيري مي شود كه شما مي توانيد ست هاي مختلفي را براي خود تنظيم كنيد . 

چرم استحكام فوق العاده بالايي دارد به طوري كه با چرم مي توان خودرو را بكسور كرد . چرم در برابر حرارت مستقيم آتش مقاوم هست و آتش نمي گيرد . چرم قدمت مضاعف طولاني دارد به طوري كه يك كيف چرم را مي توانايي براي چند سال به كار گيري كرد . همين طور كيف چرم مي تواند براي آدم اعتبار داشته باشد در كنار استحكام ، طول قدمت و اعتبار و جذابيتي كه به ياور داراست . 

امروزه اشكال گوناگوني از چرم در اختيار آدم قرار داراست . افراد متعددي زمان ها خويش را با ساخت محصولات چرمي سپري ميكنند . هيچ محصولي با يك قطعه چرم دست دوز نمي تواند برابري كند . 
در مواجه با اين نفد كه دباغي در صنعت آلاينده‌اي مي باشد و دارنده پسماندهاي چرم سازي, بعضا از راز بي‌اعتنايي شانه بالا مي‌اندازند و مي گويند كاري نميتوان كرد . البته بعضا هم براي آن كه سبزتر شوند وقت و سرمايه مي گذارند و براي يافتن روش‌هاي تازه براي ساخت اين نيروگاه حرارتي به سراغ گروه‌هاي مشاوره‌اي مي روند . 
گروه چرم اسكاتلند (SLG) در مورخ ۱۵ ژوئيه به طور رسمي نيروگاه حرارتي جديدش را در كارخانه اش واقع در بريج‌آوواير در غرب اسكاتلند افتتاح كرد . 

يك عدد از اعضاي خويشان پادشاهي انگلستان در مراسم افتتاح اين نيروگاه حضور داشت و از تأسيسات دباغي وت بلوي اين مكان نيز بازديد كرد . 

اين نيروگاه حرارتي با صرف ۶ ميليون پوند احداث گرديده مي‌باشد كه تمام اين هزينه را هم SLG پرداخت كرده مي‌باشد . 

احداث اين نيروگاه قدم مهمي در حركت SLG به سوي خودكفايي در عرصه ي ساخت انرژي با پسماندهاي چرم سازي تا سال ۲۰۱۵ هست و SLG قصد داراست تا در تمام تأسيسات خود با آلايندگي كربني كمتر، چرم توليد نمايد . 

پسماندهاي چرم سازي جامد تأسيسات SLG در اسكاتلند را به اين نيروگاه حرارتي حمل مي نمايند تا از آن ها انرژي گرمايي يا روغن تهيه كنند . 
از اين انرژي گرمايي براي گرم كردن آب براي عمليات دباغي در بريج آوواير و تأمين برق خشك‌كننده ها به كارگيري ميگردد . 
روغن به دست آمده از چربي پوست هم در در ميان توليدكنندگان نرم‌كننده هاي صنعتي و زيست ديزل خواهان زيادي داراست و SLG در هم اكنون حاضر نصيب اعظم اين روغن‌ها را ميفروشد البته ميتواند از آن ها به كار گيري نيز بكند . 

حتي خاكستر ايجاد شده در اين روند نيز خواستار دارد: شركت‌هايي در صنعت توليد و ساز از آن براي رنگ‌آميزي خشت به رنگ قرمز به كار گيري مي نمايند . 
جاناتان مويرهد مدير SLG مي‌گويد: «خيلي خوشحاليم كه نيروگاه حرارتي به راه و روش زمين خورد . 
مشتريان ما و به خصوص مشتريان ما در صنعت خودروسازي خيلي به اين كار و كاهش آلايندگي كربني چرم‌ توجه دارا‌هستند و در فيض مشتريان تازه‌اي پيدا كرده‌ايم .
اين در صنعت چرم نقطه ي عطفي به حساب مي‌آيد» . 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي پور | ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۳۷:۱۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

چرم مصنوعي PVC «پي وي سي»


چرم مصنوعي PVC «پي وي سي» و PU «پلي اورتان» تركيبي از يك لايه روكش به نام Skin و يك لايه اسفنج از مال PVC يا اين كه PU مي‌باشد كه بر روي پارچه پوشش داده مي شود . جنس به دست آمده از اين راه همان ظواهر و احساس چرم ارگانيك را دارااست و از طرفي چرم تصنعي و مصنوعي ارزانتر و مزاياي خاص خود را داراست . 

تفاوت 
چرم تصنعي و مصنوعي و طبيعي چرم 
طبيعي 1- 
برچسب چرم اوليه اين‌كه توليدات چرم ارگانيك داراي نشان يا مهر نشان دهنده ي ارگانيك بودن چرم به عمل گرفته گرديده در تهيه و تنظيم ي جنس مي باشند . ولي در صورتيكه چرم تصنعي توليد مي شود، برچسب تقلبي نيز توليد مي شود!! تمام برندها از اين قانون پيروي ميكنند و تنها در صورتي كه محصول كاملا چرم ارگانيك باشد از اين تگ ها استفاده مي نمايند . با اين حال بايد مورد ها بعدي را نيز در حيث بگيريد تا به جز تشخيص چرم طبيعي ، تشخيص دهيد كه مارك نيز اوريجينال و با اهميت هست . 

2- 
بوي چرم دوم بوي محصول مي باشد . چرم ارگانيك دارنده بوي خاص خودش هست كه محصول ها با اهميت از نحوه اين رايحه قابل شناسايي هستند . اما هر گردي كه گردو نيست، بازهم احتمال توليد عطرهاي تصنعي براي بودار كردن چرم هاي تصنعي وجود دارد . 

3- 
ارزش چرم سوم، چرم طبيعي مضاعف گرانقيمت خيس از گونه هاي چرم تصنعي و مصنوعي هست . البته بازهم ممكن است اشخاص سود جو چرم هاي مصنوعي را به قيمت چرم هاي ارگانيك به فروش برسانند . 

هنگام خريد محصول ها گرانقيمت بايد حواستان را جمع فرمائيد و ذيل و بم مال را نسخه برداري كنيد تا از عيوب احتمالي و اصل بودن جنس آگاه گرديد . هوشمندانه خريد كنيد . 

4- 
خريد از مغازه معتبر نخستين و كليدي تر از همه اين مي باشد كه از دكان هاي معتبر چرم خريداري نماييد كه شناسنامه ي چرم را هم يار كالا در اختيارتان قرار مي دهند . 

5- 
محصول پشت چرم پشت 
پارچه را نگاه كنيد؛ اين فعاليت هنگام خريد پارچه دوچندان سهل و آسان است، ولي با كيف، كاپشن، دستكش و ديگر توليد ها چرمي كه دارنده آستر مي باشند چه كنيم؟ به درزهاي دوخت توجه كنيد، پشت چرم تصنعي و مصنوعي پرز دار است، در حالي كه پشت پارچه هاي مصنوعي به صورت شبكه اي با نخ دوخته شده است، پس در حالتي كه نخ ديديد، فرار و گريز كنيد! 
6- 
ضخامت ناهمگن هنگامي كه به نصيب ‌هاي مختلف چرم ارگانيك دست بزنيد چرم يك دست نيست، يعني بعضا جاها نازك مي‌باشد و بعضي جاها ضخيم‌ . چون قسمت ‌هاي مختلف پوست دام ضخامت‌ هاي متفاوتي داراست . در حالي كه چرم تصنعي و مصنوعي زيرا با دستگاه درست مي‌ شود، كاملا يك پارچه ميباشد . 

مقالات 
مرتبط همه 
چيز در رابطه ي چرم به چه شكل 
عمر كيف هاي چرم را ارتقا دهيم؟ چه طور 
كفش چرمي را پاك كنيم؟ ۱۰ 
سؤالي كه خانم ها بايد پيشين از خريدن كالاي گران بها از خود بپرسند 7- 
منعكس شدن نور اگر چرم ارگانيك را زير نوروفروغ بگيريد نوروروشنايي را يك پارچه منعكس نمي ‌كند و بعضا جاهاي آن مات و بعضا جاها درخشان به نظر مي ‌رسد . 

8- 
بافت و طرح روي چرم به طرح روي چرم دقت كنيد، چرم ارگانيك دارنده طرح غير تكراري و اختصاصي به فرد هست . در صورتي‌كه روي چرم طرح تكراري و قابل دنبال كردن ديديد، مطمئنا طرح پرسي و چرم مصنوعي ميباشد . 

9- 
آزمايش شعله چرم طبيعي به آساني حريق نمي گيرد ، تغيير شكل نمي‌دهد و در صورتي‌كه شعله را تا تراز سوختن پوست ادامه دهيد بوي وحشتناكي نظير سوختن موي مي دهد . واجب به ذكر ميباشد كه چرم تصنعي چون از پلاستيك تهيه شده است، در معرض حرارت به سرعت توده شده، تغيير تحول شكل ميدهد و مي سوزد . (نكته! در حالتي كه مي خواهيد خرقه هاي چرمي تان را با آتش تست كنيد، روي قسمت هاي داخلي اين عمل را انجام دهيد .) 

از فروشنده در موضوع دسته چرم سوال كنيد، اين كار حتي در تشخيص كيفيت چرم هاي ارگانيك هم مفيد ميباشد . 

كيفيت چرم از اين قرار است: گاو، بوفالو، گوسفند، بز . چرم بوفالو فراوان مشابه چرم گاو و صرفا ارزانتر مي‌باشد . 

10- 
لمس چرم يك عدد از مهم‌ترين آيه ها براي تشخيص چرم مرغوب و طبيعي حس لمس آن هست . چرم ارگانيك همانند يك پوست حقيقي برخلاف چرم تصنعي و مصنوعي حسي گرم به دست منتقل مينمايد . چرم تصنعي سرد خيس و مشقت بار تر ميباشد . چرم ارگانيك كه عمليات كمتري روي آن انجام شده هست قابل انعطاف خيس از مثال هاي پروسس شده هست و كيفيت بالاتري دارااست . 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي پور | ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۳:۰۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

كيف دستي چرم

سهل و آسان 
ترين رويكرد حفظ كيف دستي چرم در اين مقاله مي خواهيم بدانيم شيوه مناسب حفظ كيف دستي چرم چيست؟ آيا بايستي آن ها را از يك قلاب آويزان كنيم؟ يا آن را سواي قاعده اي يگانه و نظير بقيه لباس ها در كمد بگذاريم؟ هيچ كدام از اين راه ها، خط مش صحيح و درست حفظ از كيف دستي نميباشد . اگر مي خواهيد به شايسته ترين صورت از كيف دستي زمينه علاقه تان نگهداري كنيد تا عمر طولاني تري داشته باشد، بايستي و حتماً اين مقاله را بخوانيد، تا شايسته ترين و ساده ترين راه و روش مراقبت از كيف دستي را به شما معرفي خوا هيم كرد . 

چه 
چيزهاي نياز داريد 
چند ورقه روزنامه، يك كيف نازك و كهن پارچه اي كه ترجيحاً در سايزي مشابه كيفتان باشد . 

چه 
كاري مي بايست انجام دهيد 
كيف 
دستي كيف دستي چرمي خود را كاملاً خالي فرمائيد و روزنامه ها را مچاله كرده و در كيف پارچه اي قرار دهيد . اين كيف پارچه اي پر شده از روزنامه را داخل كيف چرمي تان بگذاريد، تا كل فضاي داخلي كيف را پر كند و همه چيز در صورت حقيقي وواقعي و كاملاً منظم قرار بگيرد . هنگامي كه به كيف احتياجي نداريد آن را در يك طبقه پاك كمدتان قرار بدهيد و به هنگام استعمال از آن، كيف پارچه اي را خارج كرده و از كيف دستي چرمي تان به كار گيري كنيد . خواهيد مشاهده كرد كه با اين روش كيف دستي چرمي شما در بهترين شرايط خويش باقي خواهد ماند و آسيبي نخواهد رويت كرد . 

چه 
اتفاقي مي افتد؟ 
كهنگي چرم با خراش ها و تركيدگي هاي روي آن و از شكل افتادگي معلوم مي شود . خبر نامه ها فضاهاي خالي درون كيف را مالامال مي كنند و از پارگي و از شكل افتادگي آن پرهيز مي نمايند . كيف پارچه اي در برگيرنده روزنامه ها، يك خط مش حل هوشمندانه براي وقتي مي‌باشد كه خبرنامه ها را از كيف چرمي بيرون مي نماييد تا بر روي زمين پخش نشوند . 

براي اين كه هميشه كيف هايتان در شكل و وضعيت كليدي خويش و كاملاً تروتميز باشند، باي دبه محافظت و محافظت از ان ها اهميت متعددي بدهيد . كيف هاي چرمي با اين كه ديرتر از بقيه كيف ها حاد مي شوند، البته به راحتي صورت اساسي خويش را از دست مي دهند . با شيوه گفته گرديده در اين مطلب مي توانيد عمر كيف دستي چرم خويش را ارتقاء دهيد . 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي پور | ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۴:۳۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

وتبلو و چرم


در اواسط سالن كارگاه چرم‌سازي در يك رديف سه كارگر با دستاني كه با دستكش پوشانده شده رو به روي ميزكاري ايستاده‌اند؛ آنان در يك حركت چرم‌هايي كه تراز پشتشان با مواد شيميايي آغشته گرديده را روي ميز قرار مي‌دهند و آن‌گاه با كشيدن يك تيغه روي آنها، پشم‌هايي كه هم اكنون ديگر سست شده‌اند را از پوست جدا مينمايند . پس از اين نوبت به قرار گرفتن پوست‌ها در بالابان (يا درام) مي‌رسد؛ ماشين‌گردي كه در واقع بشكه بسيار بزرگي است كه در آن غلتك‌هايي قرار دارد و پوست در آن جاي مي گيرد و در چندين تراز (در ساعت‌هاي طولاني) با ادغام شدن با آب و مواد شيميايي مختلف كاملا شسته و يك دست مي‌شود؛ اقداماتي كه معمولا دو تا سه روز زمان مي‌برد؛ پس از طي اين روند پوست كه حالا سطحش شفاف است (البته چربي دارد) مجدد وارد حوضچه‌هايي ميگردد كه پر از اسيد و نمك هست، تركيبي كه در واقع نقشش نگهدارندگي است؛ پوست سپس از چندين ساعت حضور در اين محلول بيرون مي‌شود تا عالي خشك شود؛ پوست نسبتا سفيدرنگي كه هم اكنون با آن رو به رو ميباشيد در اصطلاح صنعت چرم «سالامبور» ناميده مي‌شود؛ محصولي كه به تنهاي قابليت صادرات و ارزش افزوده بالايي دارد؛ اما در صورتي‌كه بخواهند سالامبور را به چرم تبديل نمايند بايستي آنگاه از مرحله خيساندن در محلول اسيد و نمك آغاز چربي روي سطحش را بگيرند و بعد از آن دوباره آن را در باطن بالابان قرار دهند و به آن ماده شيميايي كه «كروم» ناميده مي‌شود، بيش تر نمايند و حدود ۲۴ ساعت مجدد آن را در بالابان نگهدارند . محصولي كه بعد از آن از اين سطح ايجاد مي‌شود؛ «وتبلو» اسم داراست كه آن هم همچون سالامبور ارزش افزوده بالايي براي صادرات دارااست . 
پوست در مرحله‌اي كه به وتبلو تبديل ميشود به رنگ آبي درمي‌آيد و درصورتي كه بخواهند آن را به چرم تبديل نمايند بايستي ابتدا يه خرده از تراز آن را با دستگاه‌هاي خاص بتراشند و آن گاه بازهم آن را به باطن بالابان برگردانند، در اين تراز از كار پوست با روغن‌هايي مختص و ولي بسته به رنگ پيشنهاد گرديده چرم با رنگ‌هايي تركيب مي‌گردد و پس از تعدادي ساعت از بالابان خارج آورده مي‌شود و روي ميله‌هايي جاي مي‌گيرد تا كم آب شود . 

در كارگاه ساخت چرم و در فضايي نسبتا باز رديف‌هاي فلزي با ميخ‌هايي در دو گوشه وجود دارند كه پوست‌هاي رنگ گرديده رويشان آويزان ميگردند تا كم آب شوند؛ محصولي كه هم اكنون توليد شده آن‌گاه از اين كه قابل انعطاف ميگردد كراست ناميده مي‌گردد . محصولي كه براي تبديل شدن به چرم فينيش فقط بايد يك تراز ديگر را پشت سر بگذارد؛ دربخشي از كارگاه توليد چرم كارگران مشغول بستن كراست‌هاي ساخت گرديده روي صفحه‌هايي ميباشند تا آنها را داخل كوره قرار دهند و با استفاده از حرارت در اصطلاح صاف و اتو كنند؛ پوست‌هاي اتوشده براي اين‌كه تبديل به چرم فينيش شوند در تراز نهايي كار وارد دستگاه ديگري ميشوند تا رنگ آخري روي آنان افشان و اتوي پاياني شوند؛ چرم‌هاي رنگارنگي كه دسته، نوع روي نيز چيده شده‌اند و مرحله انبار كارگاه توليد چرم را فرش كرده‌اند . چرم‌هايي كه در صورتي‌كه براي دقايقي فراموش نمائيد چه مراحلي براي توليد آن ها طي شده به هيچ عنوان تصور هم نميكنيد از پوست‌هاي گوسفندان شكل گرفته‌اند . 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي پور | ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۰:۳۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

تميز كردن چرم

چگونگي 
منزه كاري و حفظ از كيف و اسباب و اثاث چرمي -جهت 
شست و رفت كيف چرم خود از يك پارچه و يا حوله مرطوب شده با آب صابون به كارگيري كرده و با حركت دايره وار 
به آرامي تميز فرماييد . 
– 
وسايلي مانند رايحه و ادكلن، آستون، كرم هاي منحصر به فرد پوست، الكل و مواد شيميايي در چهره ريزش سبب آسيب 
ديدن 
شديد چرم شده رنگ آن را تغير داده و جراحت هاي غير قابل برگشتي توليد مي كند به همين دليل در هنگام 
حمل اين وسايل دقت بيشتري كرده و در درون كيسه هاي پلاستيكي محافظت كنيد .اگر 
از بو و ادكلن، اسپري بدن، 
اسپري 
گيسو و توليدها بهداشتي و زيبايي پوست و غيره به كارگيري مي فرمائيد مراقب آغشته شدن كيف و يا اين كه كت هاي چرمي 
باشيد 
چرا كه سبب حل شدن برخي از مواد روي تراز چرم فرآوري شده حل شو و لك شدن وسايل چرمي شما خواهد 
شد . 

-در 
ارتفاع فصل‌تابستان به هنگام استفاده از اثاثيه چرمي از تماس بدون واسطه چرم با پوست خويش خودداري نماييد چرا كه عرق 
تن به برهان داشتن اسيد بالا باعث جراحت ديدن چرم خواهد شد . 

-از 
آويزان كردن كيف هاي خود به مقطع طولاني دوري نماييد چرا كه اين كار كش آمدن بند كيف و خود كيف 
همينطور 
تخريب چرم آن مي گردد، همينطور خوب تر مي‌باشد لباس هاي چرم را نيز به صورت خوابيده باطن كمدديواري بگذاريد 
طوري كه تا نخورده باشد . 

-وسايل 
چرمي خود را از وسايل تيز و موفق و سوزن و همچنين حرارت و شعله به دور نگه داشته و در چهره آسيب ديدن 
چرم به‌اين شكل از دستكاري آن دوري كرده براي تعمير به تعمير كننده هاي چرم ارگانيك بسپريد . 

– 
چرم ارگانيك ذاتاً نسبت به آب نفوذ پذير است، البته راه صحيح كم آب كردن چرم پس از خيس شدن به وسيله آب 
باران و برف ازآسيب دور از شوخي آن دوري مي كند .جهت 
خشك كردن اسباب چرمي خود به هيچ وجه از وسايلي مانند 
سشوار، شوفاژ و غيره استعمال نكنيد . 
صرفا مرحله چرم را به آرامي به وسيله دستمال نخي لطيف كم آب كرده و جهت 
كم آب شدن در دماي معمولي درون اتاق به اكنون خود رها كنيد . 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي پور | ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۳:۳۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

چرم

هر خانمي كه كيف دستي دارد، مي داند كه آراسته نگه‌داشتنش (علي‌رغم تمام تلاش‌ها) فراوان مشقت بار ميباشد . صريح است كه هيچ خانمي دوست ندارد مدام يك فاجعه را روي دوشش حمل كند، اما بقاياي رسيد‌هاي كهنه، يادداشت، پول خرد، رژ‌ لب، مارك خرقه و تقريبا كليه چيز به طريقي از ته كيف‌تان رمز در مي آورند و منجر ميشوند يافتن وسايل قضيه نيازتان عملا غير ممكن شود . در صورتي‌كه مي خواهيد 8 راه و روش بي آلايش و زياد كاربردي را براي نظم دادن به كيفتان بدانيد، ادامه مطلب را مطلقا مطالعه فرماييد . 

مطمئنا حمل يك كيف والا پر از چرت و پرت براي تان آزار دهنده و براي بدن‌تان نيز مضر است: حمل كيف سنگين منجر عدم تعادل عضله‌ها، و درد شديد در نواحي گردن و كتف مي شود . 

به علاوه، يك كيف به هم ريخته تماما كشش چرم و انعطاف‌ پذيري چرم جير را تماما از در بين مي برد، و هم چنين مي تواند (ممكن است تعجب آور به لحاظ برسد) به طور منظم، سطوح بالاي اضطراب غير لازم براي شما توليد نمايد . 

كيف‌هاي شلوغ يافتن وسايل قضيه نيازتان، نظير كارت مترو (كه منجر استرس نرسيدن به قطار مي شود)، سوئيچ اتومبيل يا كليد در دفترتان (كه سبب ساز دير رسيدن مي شود) يا اين كه اسكناسي كه ميخواهيد با آن پول خبرنامه را بدهيد (كه منجر متوقف شدن صف مي شود) را مشقت بار مي سازد . خبر خوب: منظم كردن كيف‌تان از آنچه كه تاءمل مي نماييد سهل وآسان تر مي باشد . براي نظم دادن كيف تان ادامه‌ي مطلب را بخوانيد . 

وسايل غير حتمي تان را بر پايه دسته، جدا نمائيد . 
ممكن مي باشد قطع كردن تمام خرت و پرت هاي كيف تان، كاري بيهوده به نظر برسد، البته حقيقتا اثر بخش مي باشد . چيزهاي غير حتمي مانند اسباب و اثاث آرايش، گيره ي مو، شارژر گوشي و هر چيز ديگري را كه در قسمت هاي كوچك كيف تان قرار مي دهيد از كيف تان خارج نماييد . وسايل حتمي به عبارتي طور كه بعدا توضيح خوا هيم داد، به كيف پول تان منتقل مي شوند . 

كوپن هاي تخفيف، رسيد و كارت‌هاي هديه‌تان را درون يك پاكت تب دار بگذاريد . 
شايسته ترين رويه تر و تميز نگه داشتن كاغذ‌هاي‌تان (كوپن هاي تخفيف، رسيد، كارت هاي هديه و غيره)، اداره دهي آن ها در يك جاي معين است . در صورتيكه دوست داريد كه آن ها را بر اساس الفبا، دسته (لباس، خوار و بار، آرايشي) و يا ماهيت شان (كوپن، رسيد، كارت هديه) تر و تميز كنيد، در هر صورت با اين كار، يافتن شان هنگام نياز بسيار آسوده مي شود . اين راه براي كارت هايي كه در منزل نگه مي داريد هم مطلوب مي‌باشد . 

وسايلي 
كه از آنها مضاعف به كارگيري نمي كنيد را انقطاع كنيد و آن ها را بسته‌بندي نكنيد عينك آفتابي، گوشي گوشي و كليد‌هاي‌تان، وسايلي هستند به دفعات از آن‌ها استعمال مي‌نماييد . به جاي اين كه هنگام زنگ ميل كردن تلفن‌تان مضطرب بشويد، و يا هنگامي كه آفتاب به چشمتان مي تابد، در كيف‌تان حفاري كنيد(!) اين وسايل را دم دست بگذاريد . در صورتي‌كه وسايل ديگر منظم سازمان دهي داده شده باشند، اين وسايل به راحتي قابل يافتن مي‌باشند . 

هدفون و شارژرتان را باطن فريم عينك آفتابي بگذاريد . 
هيچ چيز خسته‌كننده‌تر از باز‌كردن گره‌ي سيم شارژر و هدفون باطن كيف نا مرتب پلوغ نمي‌باشد . نگه داشتن آن‌ها درون كادر عينك آفتابي زندگي‌تان را خيلي آسان‌تر مي نمايد . 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي پور | ۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۵:۴۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

تميز كردن لكه جوهر از خرقه و پارچه‌هاي نازك


تميز 
كردن لكه جوهر از خرقه و پارچه‌هاي نازك 

در شراي لكۀ جوهر هنوز تازه و مرطوب است، فوراً يه خرده نمك روي آن بريزيد و با حولۀ كاغذي با توجه به آن ضربه بزنيد (نماليد صرفا ضربه بزنيد) . نمك، جوهر را به خود جذب مينمايد و خاصيت لكه‌بري دارد . اين فعاليت را آن‌قدر تكرار كنيد تا لكه كاملاً از ميان برود . اما در حالتي كه لكه به خورد پارچه رفته باشد، آن نصيب را در لگني پر از شير قرار دهيد و بگذاريد يك سري ساعت خيس بخورد . روز آن‌گاه پارچه را با خودرو لباس‌شويي بشوييد . قاعدتاً با بيرون كردن پارچه از ماشين، لكۀ جوهر مي بايست محو شده باشد . براي لكه‌هاي سخت‌تر مي توانيد از قدري لاك‌پاك‌كنِ بدون استون به كار گيري نمائيد . بايد به امداد پد پنبه‌ايِ آغشته به لاك‌پاك‌كن، محل لكه را با اعتنا بماليد و پس از آن پارچه را در اتومبيل لباس‌شويي قرار دهيد . لاك‌پاك‌كن به‌عنوان پاك‌كنندۀ جوهر در سطوح سخت‌تري مثل سطح ميز هم قادر است كاربرد داشته باشد . ميتوانيد به جاي لاك‌پاك‌كن از الكل سفيد هم استفاده نماييد . 

تميز 
كردن لكه جوهر از كت و كاپشن، الياف ضخيم، فرش و رويۀ اثاثيۀ داخلي 

در مواردي كه قابليت و امكان قرار دادن وسايل لكه‌شده در اتومبيل لباس‌شويي وجود ندارد، مي‌توانيد از اسپري گيسو به كار گيري نماييد . براي اين فعاليت روي جوهر اسپري كنيد و آن‌گاه با يك تكه پارچۀ قابل انعطاف روي لكه فشار دهيد . به كمك اسپري مو مي توانيد به راحتي لكۀ جوهر را از بين ببريد . در‌صورتي‌كه جوهر روي فرش ريخته شده، از اسپري WD-40 به كارگيري كنيد كه قدرت لكه‌بري فوق‌العاده‌اي دارااست . محلول را روي جوهر اسپري نمائيد و بعد از آن يك تكه پارچۀ كهنه يا اين كه حولۀ كاغذي روي آن بكشيد تا تميز شود . درصورتي كه به هيچ‌ يك از اين‌ها دسترسي نداريد ميتوانيد از شيشه‌پاك‌كن امداد بگيريد تا لكه به خير و خوبي زدوده شود . 

پاك 
كردن لكه جوهر از سطوح چرمي تا به اكنون غالب به پاك كردن جوهر از سطوح چرمي شده‌ايد؟ بعيد ميدانم . در شايسته ترين موقعيت صرفا قوي به تميزكردن اين سطح ها شده‌ايد و از شر لكه‌ها خلاص نشده‌ايد . اين توشه پاره اي آب روي موضع چرمي بريزيد . بايد بدانيد كه درصورتي كه آب به چرم سرايت كند قادر به تميز كردن لك جوهر نخواهيد بود . فقط وقتي كه آب روي چرم باقي بماند و به آن نفوذ نكند، امكان لكه‌بري وجود دارد . درحال حاضر كافي است از اسپري مو، لاك‌پاك‌كنِ بدون استون يا الكل سفيد براي زدودن جوهر به كارگيري كنيد . در نهايت براي اجتناب از كم آب شدن و نگهداري از سطح چرمي از روغن يا نرم‌كنندۀ چرم استعمال كنيد . 

به حافظه داشته باشيد كه هيچ گاه نبايد لكۀ جوهر را بماليد . تنها كافي است به آن ضربه بزنيد . يادتان باشد كه مقطع لكه‌بري زياد حياتي هست . لكۀ جديد هميشه راحت‌تر پاك مي گردد . فرآورده پارچه و سطحِ لكه‌شده هم اهميت دارااست . براي سطوح گوناگون مي بايست از مواد متفاوتي به كارگيري نمائيد . 

در اين مقاله به اجمال منزه كردن لكه جوهر از لباس، فرش و چرم را توضيح داديم . شما چه تجربه‌اي در اين باره داريد؟ سخت‌ترين لكه‌ها را مي‌شناسيد؟ راهي براي از دربين بردنشان يافته‌ايد؟ چقدر با روش‌هاي لكه‌بري آشناييد؟ تاكنون از اين روش‌ها استعمال كرده‌ايد و تاءمل مي كنيد نتيجۀ عمل رضايت‌بخش بوده؟ لطفاً نظراتتان را با ما در در ميان بگذاريد . 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي پور | ۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۱۸:۵۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

شرلينگ (Shearling)، زنده يا مرده؟

مطالب 
متفرقه شرلينگ 
(Shearling)، زنده يا مرده؟ كت 
تنظيم گرديده از شرلينگ شرلينگ، 
پوست گوسفند هست نه پشم گوسفند عمده مردمان فكر مي نمايند شرلينگ پشم گوسفنداني است كه هنوز زنده‌اند . اين صحيح نمي باشد . براي تهيۀ "شرلينگ"، پشم بره يا اين كه گوسفند (معمولاً يك ساله) را ميچينند . آن‌گاه حيوان را مي كشند و پوست را همپا با پشم كوتاه روي آن دباغي و رنگ مينمايند . در اين صفحه، يكسري از توليد ها تنظيم شده از شرلينگ را مي‌توان ديد . 

به 
جاي چرم طبيعي، از چه گزينه‌هايي مي‌توانيم استعمال كنيم؟ گزينه‌هاي 
متعددي وجود دارند كه مي‌توان به جاي چرم استفاده كرد: 
تنظيم 
شده از الياف گياه پادشاه دانه كفش 
تنظيم شده از الياف شاهدانه 

كتان و كتان جلا داده شده: الياف كتان از ساقۀ گياه كتان تهيه ميشوند . كتان جلا داده شده، بادوام و با كيفيت است، از لحاظ ظاهر مانند ابريشم هست و به كارگيري از آن در صنعت نساجي كاملاً با محيط زيست هماهنگ است . معمولاً از كتان جلا داده گرديده براي تهيۀ روتختي، پرده و ملحفه به كارگيري مي‌شود البته از نوع سبك آن براي تهيۀ جامه نيز به كار گيري مي شود . 

الياف تهيه و تنظيم شده از گياه شاهدانه: از اين الياف براي تهيۀ كفش‌هاي تابستانه و كيف و توليدات ديگر استفاده مي‌گردد . براي مشاهدۀ يكسري از توليدها تنظيم گرديده از اين الياف به اين ورقه مراجعه فرماييد . 

كائوچو: از كائوچوي ارگانيك و مصنوعي براي ساختن گزيده از كيف، كفش و چكمه يا كل آن استعمال مي گردد . در اين برگه مي توانيد يك‌سري از گالش‌هاي درست شده از كائوچو را ملاحظه كنيد . 

كرباس: از الياف پنبه، كتان يا اين كه كنف ساخته مي‌گردد . 
چرم 
مصنوعي 
چرم مصنوعي: چرم مصنوعي از لحاظ حقوق حيوان ها گزينۀ مناسبي مي باشد ولي اينكه آيا براي محيط زيست نيز مطلوب مي باشد بستگي به دسته آن دارااست . 
در تهيۀ عمده توليدها چرم تصنعي از مواد پلاستيكي نظير PVC و PU به كارگيري مي‌شود: PVC: در مقطع توليد PVC از موادي استعمال مي‌گردد كه به محفظه زيست آسيب مي‌زنند . علاوه بر اين، در زمان توليد چرم مصنوعي از PVC از مواد افزودني براي نرم كردن آن به كارگيري مينمايند كه اين مواد نيز براي طبيعت مضر مي‌باشند . همچنين، PVC تجزيه‌ناپذير ميباشد . 
پلي‌يورتان يا اين كه PU: پلي‌يورتان، نسبت به PVC گزينۀ بسيار مناسبتري مي باشد زيرا به طور ارگانيك قابل انعطاف مي‌باشد و نيازي به افزودن مواد نرم كنندۀ خطرناك به آن نمي‌باشد . علاوه بر اين، PU، تجزيه‌پذيراست و ميتواند به طبيعت برگردد . 


چرم چوب پنبه (Cork leather): امروزه بعضا از ساخت كنندگان مطرح جهان از چوب پنبه براي تهيۀ چرم مسئله مصرف در كفش ها، كمربندها به كار گيري مينمايند . چرم چوب پنبه بادوام، ضد آب و سبك ميباشد و گرد و غبار و كثيفي را دفع مي كند . براي ساخت چوب‌پنبه، واجب نمي باشد درختي جدا شود بلكه لايه‌هاي بيروني درخت تراشيده ميشود و پس از ۹ سال مي‌توان اين كار را تكرار كرد . به همين دليل، ايجاد محصولات چوب‌پنبه به طبيعت آسيبي نمي‌زنند . براي ديدن نمونه‌هايي از كالاهاي تنظيم شده با چوب‌پنبه به اين وب سايت مراجعه نمائيد . 
چرم 
تنظيم شده از پوست درخت چرم 
تهيه و تنظيم گرديده از پوستۀ درخت 
خرقه پوست درخت (Barkcloth): براي تهيۀ اين ماده، از پوست درختان موراسه به كار گيري ميشود . براي تهيۀ اين جور پوست، درختي قطع نمي شود بلكه هر 9 ماه يك توشه پوستۀ خارجي درخت كنده مي شود . براي مشاهدۀ رويه تهيۀ اين گونه پوست به اين كاغذ مراجعه نمائيد . 

چرم با به كارگيري از پوست آناناس: بازه مقطع زيادي از استفاده از اين گونه چرم كه كاملاُ با محيط زيست سازگار مي باشد نمي‌گذرد . 
Ultrasuede: اين ماده از نظر ساختار مشابه چرمي هست كه از لايۀ داخلي پوست حيوانات تهيه مي‌شود اما زياد بادوام‌تر مي‌باشد . اين ماده صد درصد از ميكروفيبرهاي بازيافت گرديده از وسايل تكنولوژيكي سابق مثل تلويزيون‌هاي به دور انداخته شده ساخته مي‌شود . اين ماده براي تهيۀ كفش بسيار مناسب هست و ماركهاي معروفي نظير Puma، از آن در توليد يك سري از كفش‌هاي خود استفاده مينمايند . براي ديدن تعدادي از توليدها تهيه و تنظيم گرديده از اين جور چرم، به اين پيوند مراجعه كنيد . 
رامي: رامي، نوعي گياه مي باشد كه در صنعت نساجي مورد به كارگيري قرار مي‌گيرد . 
براي مشاهدۀ يك‌سري از توليدات رامي، روي اين لينك و پيوند كليك نمائيد . 

كلرنول (Chlorenol): در سال‌هاي اخير، ماده‌اي به اسم كلرنول ساخته گرديده ميباشد كه مانند چرم ارگانيك نفس مي‌كشد، از پا به خير حفظ مي‌كند، موقعيت استرچ و زياد سهل وآسان داراست و زياد سبك‌تر از چرم هست . كلرنول از فيبرهاي سلولز، پلي‌يورتان و پلي‌آميد ساخته ميشود و تجزيه‌پذير و هماهنگ با طبيعت مي‌باشد . از كلرنول براي تهيۀ كفش‌هاي ورزشي استعمال ميگردد . اين كفش‌ها را حتي مي‌توان در اتومبيل لباسشويي انداخت و شست . در كفش‌هاي برند Nike از اين ماده با نام durabuck و در مارك‌هاي ديگر با نام Hydrolite اسم برده مي‌گردد . 
با ارتقاء تقاضا براي كالاهاي غير چرم بادوام و زيبا، تروتميز بر كيفيت توليدات غير چرم و همچنين، تعداد توليد كنندگان محصول ها غير چرم افزوده ميشود . در وبسايت پيتا ميتوانيد ليستي از اين ايجاد كنندگان را مشاهده فرماييد . 

چه طور 
مي‌توانيم به خشونت و ظلم و آسيب صنعت چرم نقطه نهايي دهيم؟ به تيتر مصرف كننده، ما تصميم مي‌گيريم كه آيا صنعت چرم برقرار بماند يا اين كه اين خشونت براي هميشه به مورخ سپرده شود . 

سمبلهاي 
در بين المللي براي نشان دادن جنس كالا سمبلهاي 
مورد استفاده روي برچسب كالاها براي معلوم كردن مال كالا هيچ گاه توليد ها چرم ارگانيك نخريم و در موضوع خشونت صنعت چرم و گزينه‌هاي گوناگون به ديگران دورانديشي بدهيم . براي اينكه بدانيد آيا در تهيۀ كالا از چرم طبيعي استفاده شده است، همواره به برچسب كالا نگاه نمائيد . براي معين كردن محصول جنس از سمبل‌هاي بين‌المللي به كار گيري ميگردد . 
اين شكل، اين سمبل‌ها را نشان مي‌دهد: 
A: 
پشم 
B: 
پارچه 
C: 
چرم 
D: 
چرم ارگانيك كه با يك لايه از مواد تصنعي و مصنوعي پوشيده شده است 
E: 
مواد ديگر (پلاستيك، چوب پنبه، چوب، صفحه و غيره) 
لطفاً كالاهايي كه روي برچسب آن ها سمبل C يا اين كه D را مي‌بنيد نخريد . 

سمبلهاي 
مربوط به جنس كفش سمبلهاي 
مسئله به كارگيري روي برچسب كفش براي معلوم كردن فرآورده كفش 
در قضيه كفش‌ها، هميشه سه آرم وجود دارااست كه مشخص مي‌كنند روي كفش، داخل كفش و كف كفش هر كدام از چه موادي ساخته گرديده مي باشد مثلاً بر پايه برچسب زير، روي كفش از چرم طبيعي، نصيب داخلي كفش از پارچه و كف كفش از ساير مواد صحيح شده مي‌باشد . 

ويدئوهاي 
بيشتر صنعت 
چرم در 60 ثانيه 
صنعت 
چرم سگ در چين 

سَم روي پوست ما 
"سَم روي پوست ما" اسم فيلم مستندي هست كه شبكۀ رسمي آلمان، ZDF، در مورد چرم و خز ارگانيك تهيه كرده مي باشد . اكثر صحنه‌هاي اين فيلم آنقدر گويا مي باشند كه نيازي نمي‌باشد تماشاچي حتماً لهجه فيلم را بفهمد . در حالتي كه به سلامتي خويش و خانواده‌تان اهميت مي‌دهيد يا طرفدار دستمزد بشر، حقوق و دستمزد حيوان‌ها يا اين كه محيط زيست هستيد، حتماً اين فيلم را نگاه كنيد . 

اين 
فيلم، صنعت چرم و خز را از چهار جنبۀ مختلف تحليل كرده است: 
تن درستي 
مصرف كنندگان دستمزد 
بشر محفظه 
زيست دستمزد 
حيوانات تهيه و تنظيم كنندگان اين فيلم ابتدا به منطقۀ هزاريباغ در شهر داكا، پايتخت بنگلادش، مهاجرت كرده‌اند و مراحل توليد چرم را ثبت كرده‌اند (هزاريباغ منطقه‌ايست كه بيشترين توليد چرم در بنگلادش را داراست و يكي از آلوده‌ترين نقاط روي زمين است) . سپس به مزارع ايجاد خز در چين رفته‌اند و تا جايي كه صاحبان مزارع خز اجازه داده‌اند، روند ساخت خز حقيقي و واقعي را تصويب كرده‌اند . 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي پور | ۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۵۳:۱۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |